توصیه مهم : خرید زمین در حال حاضر جهت ساخت ویلا با مشکلات زیا دی همراه هست .اما خرید خانه کلنگی مجوز در جا سازی دارد. ما با ارائه ارزانترین خانه های کلنگی و شخصی خود بدون واسطه مشتاقیم با خریدارن محترم معامله کنیم 09113437827 ادرس ما در تلگرام : guilanproperty@
تولید و فروش کاکتوس پر سود با سرمایه اندک و جا ی کم
دو شنبه 12 مهر 1395 ساعت 14:5 | بازدید : 22248 | نویسنده : امیر حسینی خواه چوشلی | ( نظرات )

 

با وجود هوای گرم و بحران کم آبی که منجر به تصویب قوانین منع آبیاری برای گیاهان باغ ها و گلخانه های معمولی شده است، بزرگترین پرورش دهنده کاکتوس بریتانیا همچنان درآمد بالایی از فروش گیاهان خود دارد.

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎


لیندا گودی 60 ساله که با همکاری همسرش برایان، گلخانه کاکتوس خود را اداره می کند، می گوید: “مردم به خرید این گیاهان خانگی و گلخانه ای روی آورده اند تا با وجود بحران کم آبی، راحت تر بتوانند از گیاهان زنده باغچه و گلخانه خود محافظت کنند. همچنین به خاطر افزایش محبوبیت این گونه از گل ها در حال حاضر شاهد افزایش رشد فروشمان هستیم.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎


وی گفت: گیاهان معمولی تحمل گرما را ندارند و محیط گلخانه و کم آبی آنها را خشک می کند.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎


بیش از 800 گونه گیاه خاردار در زمینی به مساحت 22000 فوت مربع موجود است. این گلخانه در نزدیکی لینکلن شایر واقع شده است. هر اینچ از فضای کف آن از گل پوشیده شده است و بیش از چند صد آویز از جنس میله های فلزی هم از سقف آن آویزان است.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎
ارزش هر کدام از گیاهان بالغ این گلخانه بین 3 الی 200 پوند می باشد.

 

   Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎

 


برایان که تمام گونه های کاکتوس خود را از بذر آنها تکثیر کرده است، می گوید: “فکر می کنم حدود 100000 گیاه در این گلخانه موجود است. تقریبا 3 سال طول می کشد تا بذر کاکتوس به یک گیاهی بالغ و آماده برای فروش تبدیل شود. برخی از گیاهان بزرگسال این گلخانه که در حال حاضر آماده فروش هستند، 18 سال سن دارند.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎
“من هنوز اولین کاکتوسم را دارم. یک Ferocactus با نام “Fred” . من 50 سال است که این گل را دارم؛ درست از زمانی که یک پسربچه بودم. من آنرا با دیگر کاکتوس هایم که مربوط به نمایشگاه هستند، نگهداری می کنم و از آن برای تکثیر و ساخت گونه های جدید پیوندی یا ترکیبی استفاده می کنم.

 

                                                                  
من و لیندا گیاهان خود را در نمایشگاه های بزرگ گل و گیاه که هر ساله در سراسر جهان برگزار می گردد، در معرض دید عموم قرار می دهیم و در طول این سال ها مدال های طلای زیادی در این نمایشگاه ها برنده شدیم، از جمله 19 مدال طلا از نمایشگاه گل و گیاه چلسی.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎وی می گوید: کاکتوس ها عمدتا اهل مناطق گرمسیری هستند و تمام گیاهانی که ما در این گلخانه داریم، در زیر شیشه رشد کرده اند، بنابراین توصیه ما این است که آنها را در خارج از چنین محیطی نگهداری نکنید. با این وجود اگر شما در منطقه گرمسیر زندگی می کنید، تا حدودی می توانید آنها را به شرایط آب و هوایی سخت تر عادت دهید، اما مراقب باشید آنها از شرایط سختی چون یخ زدگی در امان بمانند.

 
 

خشکسالی … برای برخی پرورش دهندگان بزرگ کاکتوس نیز چندان خوشایند نیست.

 


در حال حاضر، بیش از 35 میلیون انسان در منطقه خشک و کم آبی که بخش هایی از انگلستان را در خود فرا گرفته است، زندگی می کنند. در جنوب غرب و نواحی مرکزی نیز 17 کشور دیگر رسماً بعنوان مناطقی که امروزه با بحران کم آبی روبرو هستند، شناسایی شده اند؛ وسیع ترین منطقه ای که از سال 1976 با بحران کم آبی مواجه است     

 

       Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎              اگرچه در حال حاضر، هنوز قانون منع آبیاری برای 20 میلیون نفر اجباری نیست، اما طرح های احتمالی برای حفظ محیط زیست در نظر گفته و در دست اقدام است.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎    آژانس حفاظت از محیط زیست اعلام کرد این خشکسالی به احتمال زیاد تا کریسمس بطول می انجامد. مقامات مسئول ابراز نگرانی کرده اند امسال با سومین زمستان خشک روبرو هستیم که برای اولین بار طی 36 سال گذشته به نقطه اوج ممنوعیت مصرف آب در کسب و کار و یا حتی محدودیت بیشتر مصرف آب خانگی خواهیم رسید.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎


بیش از 2000 گونه کاکتوس با اشکال و فرم های مختلف وجود دارد.
هنگامی که کاکتوس ها به مرحله گل دهی می رسند، هر سال با فراهم آوردن شرایط ایده آل و صحیح نگهداری گل می دهند. بسیاری از کاکتوس ها در سن 2 الی 3 سالگی شروع به گل دهی می کنند.

 


Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎

کاکتوس کاکتی یا کاکنوس گوشتی مکان آفتابی را دوست دارند، برای مثال جلوی پنجره یا یک گلخانه یا گرم خانه، که در این شرایط کاکتوس ها از رطوبت و سرما زدگی حفظ می شوند.

 

Image result for ‫کاکتوس های گرانقیمت‬‎یکی از خصوصیات حیرت انگیز کاکتی و کاکتوس گوشتی این است که آنها نیاز چندانی به آبیاری ندارند، اما با وجود آنکه نسبت به خیلی از گیاهان در برابر کم آبی مقاومند از حدود ماه مارس تا سپتامبر نیاز به آب دهی دارند.  این گونه ها در طول فصل زمستان نیازی به آبیاری نخواهند داشت. بیشتر گونه ها در طول هفته نیاز به یکبار آبیاری سیر دارند، اما اجازه ندهید به قدری در آب بمانند که ریشه های آن ها فاسد شود یا بگندد.

کاکتی ها مخازن واقعی آب هستند؛ مایع درونی آنها خالص و زلال و شفاف نیست و یک مایع غلیظ چسبناک است ولی با این حال کاملا قابل شرب است و جان خیلی ها را در صحرا و بیابان نجات داده است.

طول عمر یک گیاه کاکتوس می تواند از 25 تا 300 سال متغیر باشد. پاچیسریوس پرینگلی بلندترین گیاه کاکتوس با ارتفاعی حدود 20 متر و بلوسفلدیا لیلیپوتانا کوتاهترین آنها با ارتفاعی چند سانتی متری است. شکل برخی کاکتوس ها کاملا گرد است و شبیه بشکه به نظر می رسند؛ برخی دیگر صاف و مسطح یا بیضی شکل و برخی شبیه به لاله گوش انسان هستند.

...................................................................................................................................................................................................................................................

 

نام های مشترک: کاکتوس پیرمرد کاکل دار ، کاکتوس گربه فارسی سفید(Persian Cat).

وصف: به صورت استوانه ای رشد می کند و به ندرت منشعب می شوند،می تواند تا 11 متر طول داشته و تا 45 سانتی متر قطر، کرک های سفید روی بدنه آن حالت پشمالو دارد . این کاکتوس  بسیار محبوب است .

از ویژگی های قابل توجه آن، داشتن موهای بلند به رنگ سفید مایل به خاکستری می باشد ، که کمک می کند به محافظت از بدنه کاکتوس در مقابل نور خشن خورشید در زیستگاه بومی اش در شرق هیدالگو- مکزیک . به طور دقیق تر موهای سفید و بلند در واقع به گیاه کمک می کند تا با به دام انداختن یک لایه از هوا در تابستان بدنه را خنک نگه دارد و در فصل زمستان گرم.

طریقه نگهداری:

این کاکتوس رشد آهسته ای دارد  و در طبیعت می تواند  در طول20 سال به 2متر ارتفاع  برسد ، اما می توان آن را پیوند زده  و با آب مناسب و کود رشد آن را سریعتر کرد.

این گیاه نیاز به ترکیبی از خاک نیاز دارد که به خوبی زهکشی شود (نسبت به دیگر کاکتوس ها باید خاک آن زهکشی بیشتری داشته باشد ) ، در تابستان ​​آبدهی باید کم و متوسط ، و در فصل زمستان تقریبا آبدهی باید قطع شود ،این کاکتوس بسیار مستعد به پوسیدگی است به خصوص هنگامی که کاکتوس جوان است.

این کاکتوس ها  نیاز به  نور کامل خورشید دارند، که باعث افزایش  رشد موهای آن می شوند

ممکن است که با شستشوی موهای کاکتوس با شامپو رقیق شده و یا سفید کننده موها سفیدتر ودرخشانتر شوند.کاکتوسهای پیوندی بسیار آسانتر رشد می کنند و سفیدتر و گردتر می شوند.

برای قلمه  گرفتن کاکتوس ، می توان قسمت بالا را در فصل بهار قطع، و پس از 3 روز که قسمت بریده شده خشک شد  دوباره آن را کاشت.

سفالوسرئوس هنگامی که به ارتفاع 6 متر برسد گل می دهد ، فصل گلدهی آنها  تابستان می باشد ، گل هایش صورتی روشن  و زرد روشن است و معمولا در شب باز می شوند

از طریق بذر و قلمه می توان آنها را گسترش داد.

 

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد)

 

 


برچسب‌ها: Cephalocereus senilisپیرمردPersian Catکاکتوسخاک کاکتوس 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و دوم آبان 1391 توسط رضا

 

گلندولی آنکیناتوس-Glandulicactus uncinatus

(معمولا با نام آنکیسترو آنکیناتوس-Ancistrocactus نیز شناخته می شود)

 

 

دیگر نامهای مترادف : Echinocactus mathssonii - Ferocactus mathssonii  - Glandulicactus mathssonii -Ancistrocactus mathsonii  -

 

این کاکتوس بومی ایالات متحده ومکزیک می باشد.

وصف : این کاکتوس سایزش متوسط و به صورت ​​انفرادی رشد می کند  با تیغ مرکزی قلاب شکل بسیار طولانی است ، به خاطر همین تیغ به این کاکتوس ، قلاب ماهیگیری هم می گویند . ساقه آن استوانه ای می باشد به رنگ آبی خاکستری ، سبز مایل به زرد و یا سبز متمایل به خاکستری ، تا 20 سانتی متر قد، 8 سانتی متر قطر. تقریبا 13 شیارها دارد که حالت دندانه دندانه دارد. تیغ های جدید در مرکز کاکتوس به رنگ صورتی مایل به قرمز هستند وکم کم  به خاکستری کم رنگ تغییر رنگ می دهند معمولا 8-10 تیغ شعاعی دارد و یک تیغ مرکزی قلاب شکل بلند .

گلهایش نسبتا کوچک است و به شکل قیف می باشند و در روز باز می شوند ، تقریبا. 2-4 سانتی متر طول و 2-3 سانتی متر قطر دارد.رنگ گلها بسیار متمایز است : صورتی کثیف ، قرمز آجری ، بنفش متمایل به رنگ ارغوانی و یا قهوه ای، معمولا رنگ گل ها تیره است و چندین گل با هم در راس ساقه در می آید . فصل گلدهی  بهار (مارس تا ماه مه) می باشد و گل های باز تا دوازده روز باقی می ماند.

شرایط کشت و نگهداری: رشد آهسته و کمی دارد و نسبت به آبدهی تا حدودی حساس و مستعد به پوسیدگی است ، در آب دادن اعتدال رعایت شود. نوع خاک این گونه باید قابلیت زهکشی بالایی داشته باشد. در زمستان ترجیحا به طور کامل خشک باشد. این کاکتوس می تواند در درجه های پایین زنده بماند و تقریبا تا(-7 °C ) را تحمل می کند. از نظر نور این کاکتوس به نور  کامل خورشید نیاز دارد و ودر نور ناکافی رشد و شکل غیر طبیعی می گیرد . تکثیر از طریق دانه و بذر صورت می گیرد.

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد)

 


برچسب‌ها: گلندولی آنکیناتوسگلندولیکاکتوسGlandulicactusGlandulicactus uncinatus 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم مهر 1391 توسط رضا

نام گل :  نوتوکاکتوس اسکلوسری(Notocactus schlosseri)

(وابسته به گونه و مجموعه نوتو اسکوپا N. scopa)

 

خواستگاه اصلی اش کشور اروگوئه می باشد ، این کاکتوس می تواند تا 20 سانتی متر ارتفاع و 12 سانتیمتر قطر داشته باشد ، تیغ های مرکزی انبوه ، کوتاه ، عمود و به رنگ خرمایی حنایی تا نارنجی . تیخ های دور سفید تر و ظریف . گلهایش به رنگ زرد لیمویی و تا 5 سانتی متر قطر و یک کلاله قرمز در وسط گل دارد .معمولا اگر 3 تا 5 سال سن داشته باشد در بهار گل می دهد.

 

شرایط نگهداری:

نگهداری از این کاکتوس آسان می باشد و می تواند تمامی شرایط آب و هوایی را در فصل رشد تحمل کند .

این کاکتوس هر مقدار آبدهی در فصل رشد را کاملا تحمل می کند.اما به رطوبت در زمستان حساس است و باید خشک نگه داشته شود چرا که ریشه ها در رطوبت و سرما  به آسانی پوسیده می شوند .

 

بهترین دما نگهداری 26 تا 28 درجه می باشد ،بهترین مکان نگهداری آفتابی و سایه معتدل است . به سایه سبک تا آفتاب کامل نیاز دارد اما آفتاب داغ وسط تابستان را اصلا دوست ندارد ، معمولا در زمستان پیشنهاد می شود در گلخانه تابناک و گرم با حداقل دمای 8 تا 10 درجه سانتی گراد نگهداری شود  

تغییر گلدان هر 3 سال یک بارانجام شود

بیماری شایع ، ریشه سیاه فرسوده

 

تکثیر :

از طریق دانه و یا بچه های کنار ریشه  ، اما تکثیر از طریق دانه خیلی سخت نیست

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد)

 


برچسب‌ها: نوتوکاکتوس اسکلوسریکاکتوسنوتوکاکتوسنوتوNotocactus 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه سوم مهر 1391 توسط رضا

نام گل :  اچینو گروزنی  (Echinocactus grusonii )

(توپ طلایی-خمره طلایی- صندلی مادر زن-بالش مادر زن)

وصف گیاه:

گیاهی کروی شکل است با تنه سبز کم رنگ و پر از تیغ ، حدود 20 تا 35 شیاره دارد ، ارتفاع این کاکتوس  به 90 تا 180 سانتی متر می رسد و  قطرش به 40 تا 80سانتی متر ، رنگ تیغ هایش زرد است ولی در گونه گروزونی آلبیس پینوس (albispinus) رنگ تیغ ها سفید می باشد، تیغ های گیاه 8 تا 10 انشعاب دارند و طول تیغ ها 2.5 تا 5 سانتی متر ، گلهایش به شکل حلقه بالای کاکتوس هستند ودر روز باز می شوند، رنگ گلهایش زرد است اما خیلی قابل رویت نیستند زیرا کوچکند و در پشم های خامه ایی رنگ راس گیاه ناپدید می شوند، گلها از آخر بهار پدیدار می شوند تا تابستان اما فقط در نمونهای بالغ که به اندازه کافی نور آفتاب دریافت کرده اند.

اچینوهای کوچک از نظر ظاهر کاملا با نمونه بالغ متفاوت و گاهی شبیه گونه مامیلاریا می باشد.

 

طریقه پرورش:

اچینو گروزونی رشد تابستانه دارد واز نظر پرورش تا حدی آسان است. تعویض گلدان بهتر است در بهار باشد . حتی اگر به گلدان بزرگتر نیاز نباشد بهتر است سالیانه تعویض  شود که خاک تازه برای رشد مهیا باشد. باید حدود یک سوم گلدان با شکسته های خمره و شن و غیره پر شود ، برای اینکه زهکشی خوب انجام شود بعد از تعویض گلدان تا یک هفته یا بیشتر به گل آب ندهید .

آبدهی منظم در دوره رشد تابستانی (این گیاه نیاز به آب کافی در تابستان دارد اما نه خیلی زیاد اجازه دهید سطح خاک مابین دو آبیاری خشک شود). وهمچنین باید از مرطوب و خیس کردن بدنه کاکتوس  هنگامی که در مقابل نور آفتاب هست جلو گیری کرد ، رطوبت کاکتوس در مقابل نور آفتاب باعث آفتاب سوختگی می شود که منجر به صدمه و یا عفونت قارچی و در نهایت  مرگ کاکتوس می شود . در زمستان باید خشک نگه داشته شود و آب نباید پای ریشه ها بایستد . در تابستان با مقدار زیادی کود پتاسیم تغذیه شود.

در تابستان اگر در بیرون نگه داری می شود و در مقابل آفتاب مستقیم نیاز به آبیاری بیشتری دارد و تقریبا هر روز نیاز به آبیاری دارد ، و اگر موقعیتش به حد ریادی گرم یا سوزان است باید به محل نیم سایه منتقل شود و اگر در داخل نگه داری می شود نیاز به نور و روشنایی و نور مستقیم آفتاب دارد ، اچینوهایی که در سایه رشد کرده اگر یکدفعه از سایه به آفتاب برده شود شدیدا می سوزد و این انتقال باید به آرامی صورت گیرد.این گیاه در شرایط خوب و در صورتی که قطر گیاه 40 تا 50 سانتی متر شود گلدهی را آغاز می کند.

(اچینو هنگامی که در نور آفتاب مستقیم نگهداری شود طول تیغ ها بلندتر می شود و کاکتوس زیباتر می شود اما رشد طولی کاکتوس کمتر شده و رشد قطری افزایش می یابد همچنین در صورتی که نور آفتاب به اندازه کافی نباشد رشد طولی بیشتر از رشد قطری می شود و کاکتوس به صورت نیمه استوانه ایی بزرگ می شود. )

کمترین دما برای نگهداری 10 درجه سانتیگراد می باشد .

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد)

 

 

 

 


برچسب‌ها: اچینو گروزنیکاکتوسEchinocactus grusonii 
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و پنجم شهریور 1391 توسط رضا

نوتوکاکتوس لنین قاسی notocactus leninghausiiParodia leninghausii

این کاکتوس میتواند تا 91 سانتی متر طول داشته باشد معمولا اواسط تابستان گل می دهد به رنگ زرد روشن، این کاکتوس ها خیلی کم گل می دهند.

 

کمترین دمای نگهداری 10 درجه سانتیگراد می باشد و بهتر است در زمستان  از هر گونه یخبندان دور باشد و خاک آن خشک باشد، در تابستان تا دمای 30 درجه سانتی گراد را تحمل می کند. 

از فروردین به بعد گیاه رشدش را آغاز می کند و بتدریج باید آبدهی را افزایش داد .در طول تابستان آبدهی منظم به اندازه ای که گلدان اجازه آبکشی داشته باشد .در  هوای گرم ممکن است به آبیاری بیشتری نیاز داشته باشید ، این کاکتوس در تابستان به  آفتاب کامل نیاز دارد اما باید از آفتاب تند تابستان دور بماند، و در جای خیلی تاریک مستعد پوسیدگی هستند ، از آخر های شهریور آبدهی باید کاهش یابد تا گیاه آماده یا نیمه خواب(نهفتگی) شود در ماه مهر به روش زمستان برمیگردیم و آبدهی را کم می کنیم که گل بتواند به خواب زمستانی برود.این  کاکتوسها استراحت کوتاه زمستانی را دوست دارند و آنها را در زمستان باید کاملا خشک نگه داشت.

جا به جایی گلدان هر سه یا چند سال یکبار و جا به جایی سالانه به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا باعث پوسیدگی می شود

طریقه تکثیر : از طریق بذر و از طریق برش

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد)

 


برچسب‌ها: نوتوکاکتوس لنین قاسینوتوکاکتوسنوتوکاکتوسnotocactus leninghausii 
نوشته شده در تاريخ یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 توسط رضا

  مامیلاریا بومبی سینا  (Mammillaria bombycina )

وصف گیاه:

-رشد این گیاه به صورت تکی ویا خوشه ای می باشد تنه سبز روشن تا سبز خاکستری ، ارتفاع 7 تا 14 سانتی متر و قطر 5 تا 6 سانتیمتر.به شکل مخروطی ،استوانه ای-  تیغ ها قلاب شکل به طرف پایین زرد رنگ با نوک تیره قهوه ایی مایل به قرمز.

گلهای آن در روز باز می شوند ، به رنگ قرمز، صورتی و یا سفید و به شکل قیف  و به صورت تاج دایره وار دور کاکتوس می رویند.

طریقه پرورش:

این گیاه رشد سریعی دارد، و به راحتی گل می دهد و نیاز به رفتار خواصی ندارد ،.  نیاز به آفتاب کامل دارد و اگر  در آفتاب کامل رشد کند زیباتر می شود زیرا تیغ ها قوی تر می شوند .

در تابستان به آبدهی منظم نیاز دارد و در زمستان باید خشک نگه داشته شود ، کمترین دمای نگهداری 10 درج سانتیگراد می باشد

طریقه تکثیر :

بذر و یا جدا کردن بچه ها

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد)


برچسب‌ها: کاکتوسمامیلاریامامیلاریا بومبی سیناMammillaria bombycinaMammillaria 
نوشته شده در تاريخ دوشنبه شانزدهم مرداد 1391 توسط رضا
فرو لاتیس پینوس(Ferocactus latispinus)
نام بومی : پنجه کلاغ- کاکتوس آبنباتی  بشکه زبان شیطان

اصلیت : مناطق خشک جنوب مکزیک

گل هایش بنفش روشن است و در زمستان زمانی از سال که دیگر کاکتوس ها گل نمی دهند گل می دهد

معمولا به شکل توپ نسبتا کوتاه و یا بشکه صاف می باشد،و به تنهایی رشد می کند و هیچ گونه انشعاب و یا جوانه ای ندارد، قطر 25 تا 45 سانتی متر و ارتفاع 35 سانتی متر و اغلب پهن است تا مرتفع ،و 13 تا 23 شیاره تیز دارد

4تیغ مرکزی ، صاف ،پهن و ضخیم می باشند و یک تیغ در مرکز این تیغ ها با 4 سانت ارتفاع و به شکل قلاب روبه پایین می باشد رنگ تیغ های مرکزی معمولا قرمز رنگ می باشد ولی در بعضی گونه ها رنگ کهربایی زرد رنگ نیز وجود دارد بقیه تیغ هایش نازک و بدون خمیدگی ، کوچکتر و زرد رنگ می باشند.

وقتی که کاکتوس به قطر 10 سانتی متر می رسد شروع به گل دادن می کند ، گلها حالت شیشه ای دارد به رنگ بنفش پر رنگ و داخل آن زرد می باشد 6سانتی متر ارتفاع و 3 سانتی متر عرض آنها می باشد. زمان گلدهی اواخر پاییز تا اوایل زمستان و بیشتر در ماه مهر و آبان اما فقط در صورتی که آب و هوا آفتابی و گرم باشد .

کم رشد می کند اما به راحتی زیر کشت می رود ، نیاز به خاک زهکشی و تخیله آب بالایی دارد و نیاز به آبهدهی منظم وزیاد در طول دوره رشد دارد اما باید از خیس کردن بدنه کاکتوس وقتی که در مقابل نور خورشید است اجتناب شود زیرا باعث سوختن کاکتوس  و حوادث مشابه و حتی عفونت های قارچی و مرگ کاکتوس می شود از نظر نوری نیاز به آفتاب کامل دارد

در فصل زمستان باید خشک نگه داری شود و حداقل در 10 درجه سانتی گراد نگه داری شود.

وسط این کاکتوس شیرین است به طوری که انگار در قند خیسانده شده و می توان آن را خرد کرد و قابل خوردن است به همین دلیل به آن کاکتوس آبنباتی می گویند .

 

 

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد)

 


برچسب‌ها: فروفرو لاتیس پینوسکاکتوسFerocactussFerocactus latispinus 
نوشته شده در تاريخ یکشنبه هشتم مرداد 1391 توسط رضا
آگاو ویکتوریا - رجیون  (Agave victoria-reginae)

این کاکتوس به احترام ملکه ویکتوریا انگلیس توسط توماس مور به این نام شناخته شده .
این گیاه رشد خیلی کمی دارد اما محکم و زیباست . فرمهای منحصر به فرد برگ هایش می تواند تا 45 سانتیمتر قطر داشته باشد ،اما به ندرت بیشتر از 22 سانتیمتر رشد می کند ، پهنای برگ ها 3  سانتیمتر است ، معمولا به صورت تکی رشد می کند برگ های آن سفت و ضخیم ، دارای 3 زاویه مثلثی ، سبز تیره با علامتهای سفید تابان در حاشیه برگها ، برگها بدون تیغ هستند تنها یک تیغ کوتاه سیاه و مرکزی دارند.

در صورتی که گیاه حدودا 20 تا 30 سال سن داشته باشد در تابستان گل می دهد


گیاه توسط اسپانیایی ها در قرن 17 کشف شد ، هندی های بومی از آن برای الیاف ، غذا و ساختن نوشیدنی ا ل ک ل ی استفاده می کردند .از الیاف برای درست کردن لباس و طناب استفاده می شد اما بیشتر از این گیاه به عنوان خوراکی استفاده می شود ، برگ های کاکتوس و خود گل هایش خوردنی هستند به صورت کبابی و یا جوشاندن

به خاکی که خوب زهکشی شود نیاز دارد وآفتاب کامل تا سایه سبک برایش مناسب است اما در ماه های گرم تابستان از آفتاب سوزان دور نگه داشته باشد

در زمستان باید خشک نگه داشته باشد و اگر خشک باشد سرمای زمستان را بهتر تحمل می کند این کار به گیاه جان و نیروی حیرت آوری می دهد . در بهار و تابستان خوب آبیاری کنید و اجازه دهید بین دو آبیاری به طور واضح خاک نمناک باشد

آفت گیاه : ساس و حشره آردی

طریقه تکثیر :

توسط بذر و یا بچه های در آمده در پای ریشه در فصل بهار ، آنها را در خاک نمناک و هوای مه یا نور آفتاب فیلتر شده نگهداری کنید تا بزرگ شوند

(تمامی مطالب و عکس ها توسط تیم کاکتی ترجمه و تهیه شده و http://www.cacti.blogfa.com)

  

 

برچسب‌ها: کاکتوس - درامد خوب در فضای اندک-کازیون - خانه در شمال - ویلا - خانه کلنگی , ویلا در شمال -خانه روستایی در گیلان - استخدام شهرهای شمالی - زیر 50 میلیون پنجاه تا 100 میلیون صد تا 150 میلیون صدوپنجاه تا 200 میلیون دویست تا 250 میلیون دویست پنجاتا 300 میلیون سیصد تا 350 میلیون سیصدوپنجاه تا 400 میلیون چهارصد تا 450 میلیون چهارصدوپنجاه تا 500 میلیون , زیر قیمت ارزان فروش فوری فروش باغ فروش ویلا فروش خانه فروش زمین فروش آپارتمان فروش مغازه فروش کلنگی فروش شالیزار کاربری مسکونی فروش املاک صنعتی فروش املاک تجاری و اداری فروش املاک ساحلی فروش املاک کشاورزی و دامداری فروش املاک جنگلی خرید پرورش ماهی خرید مرغداری ا ملاک هکتاری , ویلا جنگلی , فروش ویلا جنگلی , فروش ویلا جنگلی در شمال , فروش ویلای جنگلی گیلان , فروش زمین ساحلی , فروش زمین ساحلی شمال , فروش زمین ساحلی شمال , ویلا شمال , زمین شمال , زمین ساحلی , ویلا ساحلی , ویلای ساحلی , درشمال در گیلان , خرید ویلا ساحلی , خرید ویلا ساحلی درشمال , خرید ویلا , خرید زمین , خرید ویلا ساحلی , خرید زمین ,


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نظر سنجی

چه ملکی را می پسندید؟

آخرین مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 476
بازدید دیروز : 1200
بازدید هفته : 3391
بازدید ماه : 26984
بازدید کل : 249679
تعداد مطالب : 73
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1